Mgr Katarzyna Ossowska
Dyrektor (właściciel)

Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności opieka i wychowanie, a także studia podyplomowe w zakresie edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.

W momencie rozpoczęcia studiów miałam już sprecyzowane plany misji naszego przedszkola, dlatego też od samego początku świadomie tworzyliśmy wspólnie z Michałem miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne, miejsce do którego chcielibyśmy, aby nasi synowie chodzili.

Otwierając przedszkole kierowałam się przede wszystkim swoim powołaniem i miłością do dzieci, naszym priorytetem jest ukształtowanie człowieka szczęśliwego, wrażliwego, otwartego na świat. Praca z dziećmi jest inspirująca, daje mi ogromną satysfakcję, poczucie spełnienia oraz codziennie przynosi nowe doświadczenia. Cieszą mnie małe sukcesy moich przedszkolnych dzieci jak np. samodzielnie ubrane kapcie (często na początku lewy kapeć na prawą nóżkę i odwrotnie) czy ulepienie z plasteliny zwierzaczka. Maluchy wiedzą, że zawsze mogą liczyć na moje wsparcie i pomoc. Za to otrzymuję najpiękniejszą nagrodę- ich bezgraniczną przyjaźń, miłość, zaufanie i uśmiech.

W roku 2018 udało nam się uzyskać 1 miejsce w prestiżowym konkursie w kategorii PRZEDSZKOLE ROKU 2018 w Bydgoszczy. Dla nas to wielkie wyróżnienie, a jednocześnie ogromna motywacja do dalszej pracy. Nasz sukces, to wiedza połączona z pasją, co znalazło odbicie w najwyższej ocenie. Jesteśmy dumni pracując w Przedszkolu nr 1 w Bydgoszczy!

Podążam za myślą Beaty Pawlikowskiej „Nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczą, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą musiały napracować się, żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu…”.

Prywatnie jestem mamą 4 dzieci- 3 synów w wieku 17, 5, 3 lat oraz 10-letniej córki. Cenię sobie czas spędzany w gronie najbliższych, odpoczynek w ogrodzie, a także uwielbiam dobrą książkę i podróże.

Przedszkole Niepubliczne
Zaczarowany Zakątek